PTE

PTE KURSU (Pearson Test of English)

PTE adayın dil bilgisi yeterliliğinin teknolojinin de yardımıyla değerlendirildiği yeni nesil bir sınavdır. Dil bilgisi yeterliliği bakımından IELTS veya TOEFL ile kıyaslanabilir. Dolayısıyla disiplinli ve sonuç odaklı bir çalışma gerektirir. 

Sınav, dil bilgisi ve '4 Skills' (okuma, yazma, konuşma ve dinleme) yeteneklerinin ölçüldüğü bir sınav olmakla beraber her aşamasına ayrı ayrı çalışılması gereken bir sınavdır. İyi bir İngilizce konuşucusu olmak PTE sınavını geçmeye yeterli olmayacaktır. Adayın belli başlı yeteneklere (hızlı okuma, kompozisyon yazabilme, kendine verilen görevi iyi analiz edip direkt olarak istenen cevabı verebilme vb.) sahip olması da gerekmektedir. Bunun yanısıra sınav sıradan bir İngilizce konuşucusuna çok karmaşık gelebilecek ancak PTE sınavına aşina olan aday için 'çocuk oyuncağı' sayılabilecek bölümler de içermektedir. 

Antalya'nın Lara bölgesinde bulunan kursumuzda, tüm öğrencilerin masalarında bilgisayar bulunmakta (Aşağıdaki resimde görebilirsiniz) ve böylelikle dersi interaktif bir şekilde işleyebilmekteyiz. Öğretmenlerimiz ders esnasında bu bilgisayarlar aracılığıyla öğrencilerin görmelerini istediklerini yazabilmekte ve bu yazılanlar da ses ve görüntü kaydına alınabilmektedir. Ders sonrasında bu ses ve görüntü kayıtları size ait e-mail adresine gönderiliyor ve böylelikte hem derste not almakla vakit kaybediyorsunuz hem de derste anlatılan bilgiler asla kaybolmamış oluyor. Ayrıca Lara bölgesine ulaşamayan ya da Antalya dışında yaşayan öğrencilerimiz için Online ders imkanımız da bulunmaktadır. Dolayısıyla değerli vaktinizi yolda harcamak yerine internet bağlatınızın verimli olduğu her yerde ders alabilirsiniz. Sınavın uygulanışı, sınavdaki bölümler ve sınavın geçerliliği konularında ayrıntılı bilgi için lütfen bize ulaşın.