TOEFL

TOEFL (Test of English as Foreign Language) SINAVI PROGRAMI

TOEFL Sınavı aynı IELTS gibi konuşma, yazma, dinleme ve okuma yeteneklerinin ölçüldüğü bir sınavdır. Ancak uygulanışında IELTS sınavından birkaç farklılık içerir. Bu sınav sonunda alacağınız sertifikanın ise uluslararası platformda geçerliliği vardır. Ayrıca Türkiye’de kurulmuş ancak uluslararası pazara açılmış firmalar da bu sertifikayı zorunlu kılmışlardır.

Sınavın uygulanışı
TOEFL sınavı bilgisayarla yapılır. Bilgisayar üzerinden yapılan testte 4 temel yeteneğiniz (okuma, yazma, dinleme ve konuşma) test edilir. Özellikle okuma sorularını çözerken bir takım dil bilgisi kurallarından faydalanmanız gerekebilir. 

Hazırlanma süreci
TOEFL sınavına hazırlanmak emek gerektiren bir süreçtir. Zira aynı anda 4 yeteneğinizi birden geliştirmeniz gerekmektedir. Sadece iyi bir İngilizce konuşucusu olmak bu sınavdan iyi not almak için yeterli değildir. Çünkü sınavda hızlı okuyup okuduğunuzu anlayabilme, bir kompozisyonu gerekli ilkelere bağlı kalarak yazabilme, düşüncelerinizi aktarırken açık ve sistemli olma gibi yetenekleriniz de test edilecektir. Bu sebeple sınava hazırlanırken sınav esnasında gerekli olan yeteneklerinizi, dilin en basit seviyesinden başlayarak geliştirmek en mantıklı strateji olacaktır. Tabi ki zorluk seviyesine bakılmaksızın sınavın yapılacağı kalıplarda kendinizi dilin her seviyesinde test etmeniz de gerekmektedir. Derslerimizde izleyeceğimiz strateji de bu olacaktır. Ayrıca TOEFL her aşamasında teknolojiden faydalanılan bir sınavdır. Bu sebeple adayın çalışmaları da kesinlikle elektronik ortamda sürdürmesi gerekmektedir. Çalışmalarımızın her aşamasında son teknolojiden faydalanmakta olup sınavın formatını, çalışmalar esnasında birebir sağlayabilmektedir.
TOEFL programımız öncelikle dilbilgisi ve genel dil kuralları desteğiyle başlamaktadır. Dil yeterliliğine ulaşıldığı andan itibaren sınav esnasında gerekli olan diğer yeteneklerin geliştirilme çalışmalarıyla programımız devam etmektedir. Bu sürecin her aşamasında aday test edilecek olup gelişmesi de yakından takip edilecektir.

Kurumumuz Antalya'nın Lara bölgesinde bulunsa da Online Ders imkanımız sayesinde, internetinizin olduğu her yerden ders alabilme imkanınız bulunmaktadır. Ayrıca ders sonunda mail adresinize gönderilen o günkü dersin videosu ile tekrar çalışmalarınızda en yüksek verimi sağlıyoruz.