YÖKDİL

YÖKDİL 
Programımız Salı, Perşembe ve Cumartesi 18:00- 20:45 saatleri arasındadır.Antalya'nın Lara bölgesindeki kursumuzda uygulanan programımız; 8 kişiyi geçmeyen sınıflar, bilgisayarlı sınıflarda eğitim ve ders dışı etüt desteği ile YÖKDİL sınavına en etkili şekilde hazırlanmanızı sağlıyor. 

 

Ön Hazırlık Programı – 81 Ders Saati 
 
Ön hazırlık programımız, İngilizce dil bilgisi YÖKDİL için yetersiz olan adayları hedeflemektedir. Bu program dahilinde aday, dil bilgisi konularını öğrenme, tekrar etme ve düzenli olarak yapılacak olan “revision” testleri ile ilerlemesini takip etme şansına sahiptir. 
 
 
Bu süreç adayın seviyesinin tespiti ile başlar. Sınavın uygulanış tekniği gereği aday ilk görüşme sırasında çoktan seçmeli bir seviye tespit sınavına tabi tutulur; eğer aday yeterli dil bilgisine sahip ise ön hazırlık süreci atlanarak YÖKDİL hazırlık derslerine dahil edilir. Eğer adayın dil bilgisi seviyesi yetersiz ise ya da aday dil bilgisi konularını tekrar etmeyi tercih ederse ön hazırlık süreci başlar. 
 
 
Ön hazırlık programı iki temel bölümden oluşur; 
 

  1. -Temel kelime bilgisinin edinilmesi ve etkili kelime çalışma teknikleri; Bu bölümde adaya, çalışmaların okuma parçalarıyla desteklenmesi kaydı ile hızlı ve etkili bir şekilde kelime dağarcığı oluşturma teknikleri eğitimi verilmektedir. Bu program ön hazırlık sürecinin 27 Ders saati kadar bir bölümünü kapsamaktadır. 

  1. -Temel dil bilgisi; Bu bölümde genel dil bilgisi kuralları edinimi sağlanmakta ve her konudaki yeterlilik ünite sonunda yapılacak olan testlerle ölçülmektedir. Bu bölüm 54 Ders saati sürmektedir. 

 
 
YÖKDİL Hazırlık Programı – 99 Ders Saati 

 
Aday yeterli dil bilgisine sahip ise doğrudan, değilse ön hazırlık derslerine katıldıktan sonra YÖKDİL hazırlık programımıza başlayabilir. Bu süreç de iki temel bölümden oluşmaktadır; 

 

Hızlı okuma ve anlama tekniği dersleriAday, hızlı okuma ve anlama yeteneğine sahip olmalıdır ki verilen süre (180 dakika) içerisinde sınavın tamamını (80 soru) anlayıp doğru bir şekilde çözebilmelidir. Bu sebeple YÖKDİL Hazırlık Programımızın 33 Ders saati sadece hızlı okuma ve okuduğunu anlama teknikleri için ayrılmıştır. Bu programda sınavda karşımıza çıkacak olan İngilizce okuma parçaları kullanılmaktadır. 

 

Soru çözme tekniği dersleri; programımızın 66 ders saatlik büyük bir bölümü soru çözme tekniklerine ayrılmıştır. Her soru türüne yönelik her teknik, öncelikle bütün aşamalarıyla adım adım tanıtılmakta, daha sonra ise örnek sorular üzerinde pekiştirilmektedir. 

 
Bütün bu süreçlerden ayrı olarak adaylara uygun günlerde düzenlenecek olan deneme sınavları ile adayın sınav heyecanını yenmesi ve varsa eksiklerinin giderilmesi için bir referans sağlanmaktadır.  Ayrıca ders sonunda mail adresinize gönderilen o günkü dersin videosu ile tekrar çalışmalarınızda en yüksek verimi sağlıyoruz. Buna ek olarak Antalya'nın Lara bölgesinde bulunan kursumuza ulaşım sorunu bulunan öğrencilerimiz için Online Eğitim hizmeti de vermekteyiz.